Apartamenty w Parku Skaryszewskim


– Nowa Inwestycja Dom Development  

APARTAMENTY W PARKU SKARYSZEWSKIM – NOWA INWESTYCJA DOM DEVELOPMENT

Dom Development, największy deweloper w Polsce, rozpoczął sprzedaż nowego, wyjątkowego projektu – Rezydencji Stanisława Augusta. Inwestycja powstaje na Pradze Południe w Warszawie, w historycznym Parku Skaryszewskim, w sąsiedztwie prestiżowej Saskiej Kępy. Do oferty wprowadzono 114 apartamentów, wszystkie z widokiem na 55-hektarowy park oraz 11 lokali usługowych. Przekazanie kluczy zaplanowane jest na czwarty kwartał 2022 roku.

Rezydencja Stanisława Augusta zlokalizowana jest przy ulicy Stanisława Augusta 71, obok skrzyżowania z ulicą Terespolską, zaledwie kilka minut od centrum stolicy. Wśród wielu zalet tego miejsca kluczowe jest jego usytuowanie – w pełnym uroku Parku Skaryszewskiego.

Miejsce z tradycją

Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego, założony w 1906 roku przez Franciszka Szaniora, posiada dziś status zabytku. Zaprojektowany w stylu angielskim, podkreślającym naturalność zieleni, z licznymi dziełami sztuki i pomnikami, park od ponad wieku pozwala mieszkańcom Warszawy na wytchnienie od zgiełku miasta i aktywny wypoczynek na łonie natury. Mimo upływu lat teren ten wciąż cieszy się znakomitą renomą, o czym świadczą tytuły przyznane w 2009 roku: Najpiękniejszego Parku w Polsce oraz trzeciego Najpiękniejszego Parku w Europie.

Poza Parkiem Skaryszewskim w okolicy znajduje się kilkadziesiąt zabytkowych obiektów, m.in. Fabryka Wedla czy Rogatki Grochowskie. W pobliżu inwestycji zlokalizowana jest m.in. popularna wśród mieszkańców Warszawy postindustrialna przestrzeń Soho Factory, pełna galerii sztuki i restauracji. Rejon ulic Grochowskiej oraz Terespolskiej przechodzi w ostatnim czasie gruntowną rewitalizację - na nowo ożywają remontowane zabytkowe, modernistyczne kamienice, na elewacjach których można znaleźć artystyczne detale. Przemianie ma także ulec sąsiedni budynek akademicki, który miasto planuje przeznaczyć na siedzibę orkiestry „Sinfonia Varsovia". Powyższe przykłady pokazują, że Rezydencja Stanisława Augusta zlokalizowana jest w miejscu, które staje się jednym z najmodniejszych w Warszawie.

Blisko i wygodnie

Inwestycja jest doskonale skomunikowana z centrum Warszawy. Mieszkańcy będą mogli do niego dotrzeć samochodem lub korzystając z metra, tramwaju czy autobusu w zaledwie kilkanaście minut. Dodatkowym atutem lokalizacji jest bliskość prestiżowej Saskiej Kępy, z jej klimatycznymi kawiarniami i restauracjami. Komfort miejskiego stylu życia zapewnią okoliczne sklepy, centra handlowe, placówki kulturalne i oświatowe oraz sąsiedztwo Stadionu Narodowego.

Elegancka architektura

Rezydencja Stanisława Augusta idealnie wpisze się w najbliższe otoczenie. Od ulicy budynek będzie wizualnie podzielony na mniejsze, 4- i 5-piętrowe bryły, nawiązujące wielkością i charakterem do przedwojennych, modernistycznych kamienic. Fasada od tej strony będzie wykończona z użyciem naturalnego kamienia – płomieniowanego bazaltu i szlachetnego piaskowca. Dodatkowo zdobić ją będzie płaskorzeźba przedstawiająca popiersie króla Stanisława Augusta. Natomiast od strony Parku bogato przeszklona elewacja sprawi, że wszyscy mieszkańcy będą mogli cieszyć się widokiem na bujną, parkową zieleń. W projekcie znajdzie się 114 ekskluzywnych apartamentów o powierzchni od 40 do 125 metrów kwadratowych oraz 11 lokali usługowych. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną również 142 miejsca postojowe.

Inwestycję Dom Development wyróżnia najwyższy standard wykończenia. We wnętrzach dominować będą ponadczasowe, szlachetne materiały. Kamienne portale windowe i posadzki podkreślą elegancję projektu. Natomiast fornir na ścianach i drzwiach wejściowych do apartamentów nada tej przestrzeni przytulnego charakteru. W holach wejściowych znajdzie się szereg ozdobnych i funkcjonalnych elementów, takich jak stylowe oświetlenie, donice z roślinami, czy też duże tafle luster. Naprzeciwko wejść do budynku pojawią się, niczym obrazy w podświetlonych ramach, wielobarwne tapety, nawiązujące do tkanin z epoki stanisławowskiej. Każdy hol będzie posiadał swój własny, niepowtarzalny wzór tapety, który określi indywidualny wygląd wnętrza i będzie przyciągać uwagę mieszkańców i ich gości. Kameralne korytarze prowadzić będą do maksimum 4 przestronnych apartamentów na piętrze. Każdy z nich będzie wyposażony w wysokie, drewniane okna z eleganckimi, kamiennymi parapetami, a w salonach zainstalowane zostaną nowoczesne, kanałowe systemy ogrzewania. Wszystkie apartamenty będą także posiadać duże balkony lub tarasy, wykończone deską kompozytową i szklanymi balustradami.

O bezpieczeństwo mieszkańców zadba nowoczesny system wideodomofonowy oraz ochrona. W strefe skrzynek na listy przewidziano także specjalne miejsce na przesyłki kurierskie – inteligentny system skrytek paczkowych Pakomatic.

Rezydencja Stanisława Augusta będzie niepowtarzalnym miejscem na mapie Warszawy. Jej kluczową zaletą jest znakomita lokalizacja. Okna wszystkich apartamentów będą wychodzić na Park Skaryszewski, jeden z najpiękniejszych warszawskich zieleńców. Sąsiedztwo prestiżowej Saskiej Kępy zapewni dostęp do bogatej oferty kulturalnej i gastronomicznej. W połączeniu z ekskluzywną architekturą wzorowaną na modernistycznych kamienicach i najwyższym standardem wykończenia nasz nowy projekt stanie się wyjątkową przestrzenią do życia. Te ponadczasowe atuty inwestycji oznaczają, że jest to zarówno znakomite miejsce do zamieszkania, jak i ciekawa opcja lokaty kapitału – powiedział Jerzy Bieniewski, Dyrektor Pionu Sprzedaży i Marketingu Dom Development S.A.

Projekt inwestycji wykonała pracownia KUL Architekci, a generalnym wykonawcą jest spółka Dom Construction, spółka zależna Dom Development.

 

Dodatkowych informacji mediom udziela:

Beata Cioczek

M+G

Tel. +48 (22) 416 01 02, +48 508 385 432

e-mail: beata.cioczek@mplusg.com.pl

 

 

Dom Development S.A. Grupa Kapitałowa („Grupa Dom Development”) jest największym deweloperem
w Polsce. Realizuje inwestycje kierowane do klientów indywidualnych w Warszawie, Wrocławiu oraz Trójmieście i okolicach (poprzez Spółkę Euro Styl S.A.) Oferta Grupy obejmuje zarówno mieszkania z segmentu popularnego jak i apartamenty. Do Grupy należy firma wykonawcza Dom Construction Sp. z o.o., która pełni rolę generalnego wykonawcy części inwestycji. W ciągu 24 lat swojej działalności Grupa przekazała do użytku ponad 35 000 mieszkań. Od 14 lat Dom Development S.A. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Dodatkowe informacje o firmie oraz ofercie w Warszawie i Wrocławiu dostępne pod adresem: www.domd.pl

Dodatkowe informacje o ofercie w Trójmieście dostępne pod adresem: www.eurostyl.com.plData publikacji: 10.09.2020