Drugi spacer po dotąd nieodkrytej Pradze Południe odbędzie się już 10 czerwca. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Drugi spacer po dotąd nieodkrytej Pradze Południe z cyklu „Nowy FORMAT Pragi”  odbędzie się już 10 czerwca. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

„Nowy Format Pragi” to najświeższy cykl spacerów po Pradze Południe. W drugą sobotę czerwca spacerowicze zwiedzą Grochów, czyli przemysłowe zagłębie XIX-wiecznej Warszawy. Ciekawość żądnych wiedzy spacerowiczów zaspokoi przewodnik, a na najbardziej zaangażowanych czekają nagrody, ufundowane przez Dom Development S.A.

Grochów to miejsce pełne społecznych i architektonicznych kontrastów: od asymetrycznej ulicy Kaleńskiej po biedne robotnicze osiedla sąsiadujące z zabudową willową. Uczestnicy spaceru będą mieli okazję poznać historię m.in. jednej z najbardziej rozpoznawalnych budowli przedwojennego Grochowa, najstarszego zachowanego domu w dzielnicy, który istnieje niemal od 100 lat, a także zobaczyć najmłodszy barokowy Pałac wybudowany w XXI wieku.

Spacer zacznie się od Supersamu ze słynną „Panienką” z 1977 r., gdzie będzie można dowiedzieć się dlaczego miejsce to było niegdyś centrum życia dzielnicy, szczególnie w letnie, upalne dni. Na szlaku znajdą się również dawne i zapomniane instytucje kulturalne, jak działające do lat 70. sławne kino „Sokół” oraz powojenne kino „1 maj”, a jednym z końcowych przystanków będzie budynek Sinfonia Varsovia z historią jego „weterynaryjnej” przeszłości.

Te oraz inne praskie ciekawostki odkryją przed spacerowiczami urok nieznanych miejsc Grochowa, który staje się dzielnicą coraz bardziej nowoczesną, lecz z historią nadal znaną przez niewielu. Na zakończenie odbędzie się mini-konkurs z wiedzy o przebytym szlaku z atrakcyjnymi nagrodami, a także chwila orzeźwienia w jednym z kultowych tap barów nie tylko na Grochowie, ale i całej Warszawie – Stacji Grochów. Sponsorem cyklu spacerów z przewodnikiem jest firma Dom Development S.A., inwestor osiedla Forma na Pradze Południe.

 

 

Szczegóły:

Zbiórka dnia 10 czerwca przed miejscem budowy nowego „Universamu" Grochów (Galeria Rondo Wiatraczna), ul. Grochowska 207, godz. 16.00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.Data publikacji: 05.06.2017