II etap osiedla Perspektywa – 252 lokale w śródmieściu Gdańska od Euro Stylu

Gdańsk, 12.10.2020 r.

II etap osiedla Perspektywa – 252 lokale w śródmieściu Gdańska od Euro Stylu

Gdański Euro Styl z Grupy Dom Development, lidera rynku mieszkaniowego w  Polsce, wprowadza na rynek 248 mieszkań i 4 lokale usługowe w ramach kolejnego etapu osiedla Perspektywa. Inwestycję wyróżnia atrakcyjna lokalizacja w śródmieściu Gdańska, u zbiegu ulic Powstańców Warszawskich i  Legnickiej, sąsiedztwo czterech parków oraz bliskość Starego Miasta i infrastruktury usługowej. Zakończenie II etapu planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku. 

Zielona strona centrum – tak w skrócie określić można ideę osiedla Perspektywa. To doskonałe miejsce zarówno dla osób pragnących korzystać z atrakcji miejskiego życia w śródmieściu Gdańska, jak i lubiących kameralny klimat i otoczenie natury.

- Jedną z wielu zalet Perspektywy jest łatwy dostęp do bogatej, śródmiejskiej oferty usługowej, sprawiającej, że to, co najbardziej potrzebne w codziennym życiu, jest w zasięgu ręki. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji położone w sąsiedztwie sklepy, punkty usługowe, placówki medyczne, przedszkola i szkoły. Będą też mogli wybierać z  szeregu instytucji kultury. Blisko stąd m.in. do historycznej części gdańskiego Śródmieścia, Centrum Hevelianum, Europejskiego Centrum Solidarności, Teatru Wybrzeże, Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz Muzeum II Wojny Światowejpodkreśla Anna Tuszyńska kierownik sprzedaży w Euro Stylu.

Mieszkańcy Perspektywy będą mogli korzystać z aż czterech terenów zielonych, znajdujących się w okolicy: własnego parku ze spacerowymi alejkami na terenie osiedla, pobliskiego Parku Generała Józefa Bema i  położonych  2 minuty spacerem od inwestycji Parku Śródmieście oraz Parku Kultury i Wypoczynku Grodzisko.

Pomiędzy budynkami zaprojektowano pocket park, stanowiący wyjątkową przestrzeń umożliwiającą kameralne spotkania w gronie przyjaciół oraz chwile relaksu na świeżym powietrzu. Dodatkowo na terenie osiedla zostanie zlokalizowany wielopoziomowy plac miejski, złożony z kaskadowo opadających tarasów. Wypełnią je rośliny i  ciekawe elementy małej architektury, które stworzą doskonałe miejsce sąsiedzkich spotkań. Przez teren osiedla będzie biegła aleja spacerowa, a na szczycie zostanie usytuowany taras widokowy.

Do mieszkań na parterach przynależeć będą ogródki, natomiast nabywcy mieszkań na wyższych kondygnacjach będą mieli do dyspozycji balkony, przestronne loggie lub tarasy. Między budynkami powstaną zielone patia wypełnione różnorodną roślinnością oraz place zabaw dla dzieci. Znajdą się tam również zachęcające do wypoczynku leżaki i ławki. Rowerzyści będą mogli korzystać z zadaszonych stojaków na rowery.

W zgodzie z najnowszymi trendami ekologicznymi na terenie Perspektywy powstaną elementy tzw. małej retencji, które umożliwią zagospodarowanie części wód deszczowych.

Inwestycję wyróżnia zróżnicowana i harmonijna, wkomponowana w otoczenie architektura. Oferta II etapu osiedla Perspektywa obejmuje trzy budynki: jedną 3-piętrową kamienicę stanowiącą pierzeję ulicy Powstańców Warszawskich – z charakterystycznymi wykuszami i dwuspadowym dachem oraz dwa 7-piętrowe budynki w centralnej części inwestycji – o współczesnej formie, z płaskimi dachami zwieńczonymi tarasami.

W kamienicy do wyboru będą 22 mieszkania o metrażach od 42 mkw. do 101 mkw oraz 4 lokale usługowe na parterze o powierzchni od 39 mkw. do 98 mkw. W dwóch budynkach 7-piętrowych w ofercie jest łącznie 226 mieszkań o metrażach od 27 mkw. do 120 mkw.

Pod budynkami II etapu powstanie wspólna, dwupoziomowa hala garażowa na 306 samochodów.

 

                                                                                                                     

 

Dodatkowych informacji mediom udzielają:

Euro Styl:

Katarzyna Pietkiewicz

T: +48 533 349 595

e-mail: katarzyna.pietkiewicz@eurostyl.com.pl

 

Biuro prasowe Dom Development:

Beata Cioczek
M+G
T: +48 (22) 416 01 02, +48 508 385 432
e-mail: beata.cioczek@mplusg.com.pl

 

 

*

*    *

Dom Development S.A. Grupa Kapitałowa jest największym deweloperem w Polsce.

Realizuje inwestycje kierowane do klientów indywidualnych w Warszawie, Wrocławiu oraz Trójmieście i okolicach (poprzez Spółkę Euro Styl S.A.) Oferta Grupy obejmuje zarówno mieszkania z segmentu popularnego jak i apartamenty. Do Grupy należy firma wykonawcza Dom Construction Sp. z o.o., która pełni rolę generalnego wykonawcy części inwestycji. W ciągu ponad 24 lat swojej działalności Grupa przekazała do użytku ponad 35 000 mieszkań. Od 14 lat Dom Development S.A. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Dodatkowe informacje o firmie oraz ofercie w Warszawie i Wrocławiu dostępne pod adresem: www.domd.pl

Dodatkowe informacje o ofercie w Trójmieście dostępne pod adresem: www.eurostyl.com.pl

 

 

 

 

 

 Data publikacji: 12.10.2020