O grupieJesteśmy liderem rynku mieszkaniowego w Polsce

Jesteśmy największym i jednym z najdłużej działających deweloperów na polskim rynku. Działamy od 1996 roku, a od 2006 roku jesteśmy notowani na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do końca 2022 roku oddaliśmy do użytku 49 tysięcy mieszkań i apartamentów. JESTEŚMY OBECNI W WARSZAWIE, WROCŁAWIU, TRÓJMIEŚCIE I KRAKOWIE

Od 1996 roku działamy na rynku warszawskim, od 2008 roku jesteśmy obecni we Wrocławiu, a od czerwca 2017 w Trójmieście (poprzez należącą do Grupy firmę Euro Styl).
W 2021 roku rozszerzyliśmy naszą działalność o Kraków, gdzie funkcjonujemy jako Dom Development Kraków. Spółka powstała z połączenia dwóch krakowskich deweloperów mieszkaniowych Sento i Buma.
Ponadto, w skład Grupy wchodzi spółka Dom Construction, która jest generalnym wykonawcą większości naszych inwestycji w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. W Trójmieście rolę tę pełni Euro Styl Construction.

 • Grafika
  Tworzymy wymarzone miejsca do życia
  MISJA
  Naszą misją jest wspieranie Klientów w spełnianiu marzeń o własnym mieszkaniu, a ich zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa to największa satysfakcja z naszej pracy.
   
  1/3
 • Grafika
  WSPIERAMY KLIENTÓW NA DRODZE DO WŁASNEGO "M"
  Zapewniamy różnorodność oferty mieszkaniowej, starannie wybierając lokalizacje naszych inwestycji. Dbamy o najwyższą jakość nie tylko realizowanych projektów, ale także obsługi klienta na każdym etapie zakupu mieszkania.
  Pomagamy w wyborze najlepszego lokalu, w pozyskaniu finansowania, formalnościach i wykończeniu. Jako największy deweloper mieszkaniowy w Polsce wprowadzamy nowe, najwyższe standardy na rynku.
  2/3
 • Grafika
  JESTEŚMY GODNI ZAUFANIA

  Jako spółka notowana na giełdzie jesteśmy w pełni transparentni. Raporty giełdowe potwierdzają dobrą kondycję, niskie zadłużenie i stabilność finansową firmy.
  Własny generalny wykonawca zapewnia bezpieczeństwo i terminowość realizacji naszych inwestycji oraz spełnianie wysokich standardów jakości, przyjętych przez Grupę Dom Development.
  3/3


STRATEGIA ESG - DOM 2030

DOM 2030 to strategia zrównoważonego rozwoju Grupy. Definiujemy w niej nasze cele z zakresu: dbałości o środowisko, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego, czyli ESG (Environmental, Social, Governance).
W ramach strategii DOM 2030 wyznaczyliśmy sobie mierzalne cele, wspierające wypełnianie naszej misji.

Dokument zawiera także podsumowanie dotychczasowych osiągnięć i filozofii działania Grupy w obszarze zrównoważonego rozwoju..ZIELONA KARTA INWESTYCJI

Zielona Karta Inwestycji to nasz wewnętrzny standard opracowany w 2022 roku. Gwarantuje optymalny zestaw korzyści dla mieszkańców oraz zastosowanie rozwiązań projektowych zgodnych z priorytetami zrównoważonej urbanizacji. Każdemu z elementów zapisanych w Karcie odpowiada dana liczba punktów. Inwestycja jest zgodna z Kartą, jeśli uzyska 75% ich sumy.

Naszym celem jest stopniowe wdrażanie Zielonej Karty w taki sposób, aby w 2026 roku wszystkie nowe projekty spełniały jej wymogi.JESTEŚMY FAIR

Każdy dzień to nowe wyzwania, kontakty i perspektywy – jednak wszystkie decyzje, które podejmujemy, łączy wspólny mianownik: odpowiedzialność.

Program „Jesteśmy Fair” to podsumowanie naszych standardów i deklaracja przemyślanych obietnic, podzielone na trzy strefy odpowiedzialności: za produkt, za relacje i za lokalną społeczność.

Kadra zarządzająca Dom Development S.A.

grafika

Jarosław Szanajca

Prezes Zarządu

dowiedz się więcej
grafika

Jarosław Szanajca

Prezes Zarządu

Jeden z założycieli Dom Development S.A. i Prezes Zarządu Spółki od jej powstania w 1996 roku. Od 2017 roku zasiada również w zarządach spółek Dom Development Wrocław Sp. z o.o. oraz Euro Styl S.A., wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Dom Development S.A. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie na rynku deweloperskim. Z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego.

grafika

Leszek Stankiewicz

Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy

dowiedz się więcej
grafika

Leszek Stankiewicz

Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy

Z Dom Development S.A. związany od lipca 2019 roku, początkowo jako Zastępca Dyrektora Finansowego. Od marca 2021 roku Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Finansowy w Dom Development S.A. Od sierpnia 2019 roku pełni także funkcję Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego w Dom Construction Sp. z o.o., generalnym wykonawcy należącym do Grupy Kapitałowej Dom Development S.A.

Jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Ukończył również studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe na najwyższych stanowiskach managerskich, w tym blisko 10-letnie w branży budowlanej.

grafika

Monika Perekitko

Członek Zarządu

dowiedz się więcej
grafika

Monika Perekitko

Członek Zarządu

Powołana z dniem 1 stycznia 2024 roku na stanowisko Członka Zarządu Dom Development S.A. Odpowiada za działalność Dom Development w Warszawie.
Posiada wieloletnie doświadczenie w branży deweloperskiej. W latach 2011 - 2023 związana z Matexi Polska sp. z o.o., początkowo na stanowisku Dyrektora ds. Zakupów i Rozwoju, a od 2015 roku w randze Członka Zarządu. Absolwentka Międzywydziałowego Studium Gospodarki Przestrzennej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W 2005 roku ukończyła studia podyplomowe z zakresu „Wycena Nieruchomości” na Politechnice Warszawskiej.

grafika

Terry Roydon

Członek Zarządu

dowiedz się więcej
grafika

Terry Roydon

Członek Zarządu

Z Dom Development związany jest od 1998 roku jako Konsultant i Członek Rady Nadzorczej Spółki. W 2006 roku powołany został na stanowisko Członka Zarządu Spółki. Posiada ponad 40-letnie doświadczenie w branży budowlanej zdobyte na rynku europejskim. Ma wykształcenie wyższe, ukończył kierunek Zarządzanie Nieruchomościami na Uniwersytecie Londyńskim oraz posiada dyplom MBA Uniwersytetu w Pittsburghu.
Od 1998 roku pracuje jako konsultant/członek zarządu w wielu brytyjskich i innych zagranicznych spółkach prowadzących działalność budowlaną w zakresie budownictwa mieszkaniowego. W latach 1971 -1998 Prezes Zarządu w Combien Group plc oraz Prowting plc, dwóch spółkach deweloperskich prawa brytyjskiego notowanych na Giełdzie Londyńskiej.

grafika

Mikołaj Konopka

Członek Zarządu

dowiedz się więcej
grafika

Mikołaj Konopka

Członek Zarządu

Współtworzył Grupę Kapitałową Euro Styl S.A. – od ponad 10 lat zasiada w Zarządzie Euro Styl S.A. , zaś od 2017 roku jest jej Prezesem. W 2018 roku został powołany na stanowisko Członka Zarządu Dom Development S.A. Posiada bogate doświadczenie menedżerskie oraz znajomość branży budowlanej i deweloperskiej, w szczególności w rejonie Trójmiasta.
Posiada wykształcenie wyższe, jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

Grzegorz Kiełpsz

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Janusz Zalewski

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Dorota Podedworna-Tarnowska

Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej

Mark Spiteri

Członek Rady Nadzorczej

Philippe Bonavero

Członek Rady Nadzorczej

Edyta Wojtkiewicz

Członek Rady Nadzorczej

Anna Maria Panasiuk

Członek Rady Nadzorczej

HIStoria grupy dom development

 • 1 9 9 6
  Powstanie Dom Development
  Pierwsza siedziba Dom Development Sp. z o. o. mieściła się przy ulicy Jasnej 2/4. W początkowym okresie działalności firma zatrudniała ok. 10 osób. Dziś Grupę Dom Development tworzy kilkuset pracowników i współpracowników – profesjonalistów w różnych dziedzinach, którzy dbają o wysoką jakość obsługi i produktu.
 • 1 9 9 9
  Ukończenie pierwszej inwestycji
  Po niemal 2 latach od wbicia pierwszej łopaty zakończyliśmy z sukcesem budowę naszego debiutanckiego projektu. Inwestycję Akacje 1 zrealizowaliśmy przy ulicy Odkrytej na warszawskiej Białołęce.

  W ciągu kolejnych dwóch dekad przekazaliśmy klucze do ponad 39 000 mieszkań, spełniając marzenia już blisko 118 000 zadowolonych klientów.
 • 2 0 0 0
  ARANŻACJA WNĘTRZ
  Jako pierwszy deweloper w Polsce wprowadziliśmy na rynek usługę wykończenia mieszkań „pod klucz”. Od tego czasu przygotowaliśmy łącznie ponad 4000 lokali z wykończeniem, co pozwoliło nam zdobyć bogate doświadczenie.

  W odpowiedzi na zmieniające się oczekiwania Klientów oraz nowe trendy rynkowe w Dom Development regularnie aktualizujemy swoją ofertę w zakresie aranżacji i wykorzystywanych materiałów, zachowując najwyższą jakość wykończenia.
 • 2 0 0 2
  ZAŁOŻENIE PZFD
  Działamy na rzecz profesjonalizacji branży mieszkaniowej poprzez współuczestnictwo w powołaniu i aktywne zaangażowanie w ramach Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Celem organizacji jest zapewnienie korzystnych warunków do prowadzenia działalności deweloperskiej. Dom Development brał także udział w wypracowaniu Kodeksu Dobrych Praktyk, który obowiązuje członków PZFD w relacjach klient – deweloper.
 • 2 0 0 3
   2 2
  WYJĄTKOWA INWESTYCJA
  Początek realizacji jednego z najbardziej znanych projektów mieszkaniowych w Warszawie. Jego nowa odsłona – Apartamenty i Rezydencje Marina Mokotów – powstająca w latach 2018-2020, została wzbogacona m.in. o prywatny, dwuhektarowy park, dostępny dla mieszkańców i ich gości.
 • 2 0 0 6
  Wejście na giełdę
  Akcje Dom Development S. A.
  debiutują na warszawskiej Giełdzie
  Papierów Wartościowych.
  Każdego roku spółka wypłaca
  procent zysku swoim
  akcjonariuszom i z roku na rok
  jest on coraz wyższy. Pierwsza
  dywidenda wyniosła 15 groszy
  na akcję, podczas gdy
  w 2020 roku był to już
  poziom 9,50 zł na akcję.
  W 2020 roku otrzymaliśmy
  nagrodę dla Najlepszej Spółki
  z indeksu sWIG80.
 • 2 0 0 8
  Wejście na rynek we Wrocławiu
  Wraz ze startem budowy Osiedla Oaza rozpoczęliśmy swoją obecność w stolicy Dolnego Śląska – we Wrocławiu. Rosnąca skala działalności sprawia, że w 2020 roku ustanowiliśmy rekord liczby przekazań we Wrocławiu na poziomie ok. 400 lokali.
 • 2 0 1 0
  kredyty hipoteczne
  Jako pierwszy deweloper na rynku stworzyliśmy Dział Doradztwa Kredytowego. Obecnie, należąca do Grupy Dom Development spółka Dom Development Kredyty wspiera 75% Klientów posiłkujących się kredytem przy zakupie mieszkania. Oznacza to, że specjaliści kredytowi DDK uczestniczą w ponad 1500 transakcji kredytowych rocznie.
 • 2 0 1 2
  OSIEDLE WILNO
  W 2012 roku pierwsi mieszkańcy Osiedla Wilno odebrali klucze do swoich lokali. Obecnie mieszka na nim już ponad 7000 osób. Na ich potrzeby wybudowaliśmy stację kolejową, a części wspólne wzbogaciliśmy licznymi elementami artystycznymi.
 • 2 0 1 3
  Osiedle
  Żoliborz Artystyczny
  Rozpoczęcie realizacji Osiedla Żoliborz Artystyczny, będącego unikalnym połączeniem nowoczesnej architektury i sztuki. Ten wielokrotnie nagradzany przez ekspertów projekt zdobył również uznanie blisko 7000 Klientów.
 • 2 0 1 7
  Wejście na rynek
  w Trójmieście
  Do Grupy Dom Development dołącza Euro Styl S. A. – jeden z liderów rynku mieszkaniowego w Trójmieście, rozpoczynając tym samym działalność na Wybrzeżu.

  Od początku współpracy Euro Styl przekazuje Klientom średnio 700 lokali rocznie.
 • 2 0 1 8
  Generalne wykonastwo
  Grupa Dom Development powołała do życia spółkę Dom Construction Sp. z o. o. w charakterze generalnego wykonawcy swoich inwestycji. Obecnie Dom Construction uczestniczy w budowie większości projektów Dom Development, gwarantując bezpieczeństwo, wysoką jakość i terminowość realizacji inwestycji.
 • 2 0 2 0
  Pierwsze apartamenty serwisowane
  W Gdańsku, na terenach postoczniowych, rozpoczęliśmy realizację – po raz pierwszy w historii firmy – apartamentów serwisowanych o funkcji hotelowej wraz z dużym food hallem. Montownia mieści się w zabytkowym budynku dawnej montażowni silników do łodzi podwodnych.
 • 2 0 2 1
  WEJŚCIE NA RYNEK KRAKOWSKI
  Z początkiem lipca częścią Grupy Dom Development stało się Sento S.A. - krakowski deweloper z 20-letnim doświadczeniem. Tym samym rozszerzyliśmy zasięg naszej działalności o stolicę Małopolski, czyli drugi po Warszawie największy rynek deweloperski w Polsce.
 • 2 0 2 2
  ROZSZERZENIE DZIAŁALNOŚCI W KRAKOWIE
  Na początku roku dołączył do naszej Grupy drugi krakowski deweloper mieszkaniowy – Buma. Dzięki jego połączeniu z Sento stworzyliśmy spółkę Dom Development Kraków, która jest odpowiedzialna za realizację naszych inwestycji w stolicy Małopolski. Pierwszym projektem nowej spółki jest wieloetapowe Osiedle Mieszkaniowe Górka Narodowa, oferujące w pełni funkcjonalną przestrzeń do życia.

  Nagrody

  Jesteśmy laureatami wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

  • NAGRODY W KONKURSIE "PIĘKNY WROCŁAW" 2021

   I miejsce dla Bulwaru nad Odrą i III dla inwestycji Apartamenty Księcia Witolda

  • BOOK OF LIST 2019/2020 (I MIEJSCE)

  • DEWELOPER DEKADY 2019

  • INWESTYCJA DEKADY 2019

  • TWÓRCY PRZESTRZENI 2018 (I NAGRODA)

  • DEWELOPER ROKU 2017

  • NAGRODA ARCHITEKTONICZNA PREZYDENTA M.ST. WARSZAWY 2015

  • ZŁOTA WILLA 2017

   Najbardziej wiarygodna firma deweloperska

  • GIEŁDOWA SPÓŁKA ROKU 2016

   3 miejsce przyznane przez Redakcję „Puls Biznesu” i Kantar TNS

  • ŻOLIBORZ ARTYSTYCZNY - RESIDENTIAL AFFORDABLE DEVELOPMENT 2015

   Tytuł nadany przez magazyn Construction & Investment Journal

  • NAJLEPSZY PROJEKT ARCHITEKTONICZNY 2015 ŻOLIBORZ ARTYSTYCZNY

   Ranking Inwestycji Deweloperskich serwisu Otodom

  • OSIEDLE WILNO – NAJLEPSZY PROJEKT MIESZKANIOWY 2012-2015

   2 miejsce przyznane przez PZFD w kategorii „Zespoły Budynków Wielorodzinnych

  • SARP 2014

   Za budynek przy pl. Czesława Niemena, Warszawa

  • RESIDENTIAL DEVELOPER OF THE YEAR 2015

   1 miejsce dla Dom Development

  • LUKSUSOWA MARKA ROKU 2012

   Rezydencja Opera

  • DEWELOPER MIESZKANIOWY 2012

   Nagroda Gali Eurobuild Awards

  • CERTYFIKAT DEWELOPERA 2010

   Przyznawany przez PZPB

  • PERŁA POLSKIEJ GOSPODARKI 2008

  • KRYSZTAŁOWY APARTAMENT 2007

   Dla Osiedla Patria

  • KRYSZTAŁOWY DEWELOPER 2007

   Dla Dom Development

  • DIAMENT FORBESA 2007 w Województwie Mazowieckim

   „Za Dynamiczny Wzrost Wartości”

  • FIRMA ROKU 2007 Regionu Mazowieckiego w rankingu FORBES

  • PERŁY POLSKIEJ GOSPODARKI 2007

   2 miejsce w kategorii PERŁY DUŻE

  • STATUETKA BYKA – DEBIUT GIEŁDOWY 24.09.2006

  • ORZEŁ REFE 2006

   Nagroda przyznawana za najlepsze światowe inwestycje zrealizowane w 2006r

  • TOP 100 NAJEFEKTYWNIEJSZYCH FIRM 2006 r.

   Według wskaźników ROCE

  • DIAMENT FORBESA 2004-2006

   I miejsce „Przychody ze Sprzedaży Powyżej 250 mln PLN”

  • ZŁOTA STRONA EMITENTA

   9 edycja. Za najlepszą stronę internetową spółki giełdowej

  • ŻOLIBORZ ARTYSTYCZNY – NAJCIEKAWSZY PROJEKT ARCHITEKTONICZNY

  • RESIDENTIAL DEVELOPER OF THE DECADE

   Eurobild - 2010

  • RESIDENTIAL DEVELOPER OF THE YEAR 2013

   1 miejsce dla Dom Development

  • NAGRODA BRUKALSKICH 2014-2017

   „Nowa Inwencja” dla Osiedla Żoliborz Artystyczny

  • OSIEDLE WILNO – NAJLEPSZA INWESTYCJA W WARSZAWIE

   Wyróżnienie w Rankingu Najlepszych Inwestycji 2017

  Poznaj nasze aktualności

  Poznaj wszystkie aktualności

  Angażujemy się w inicjatywy społeczne i artystyczne:

  Poznaj wszystkie aktualności

  Strona domd.pl może wyświetlać się nieprawidłowo

  Używasz przeglądarki, która nie jest aktualna, w związku z czym strona domd.pl może wyświetlać się nieprawidłowo. Otwórz stronę w innej przeglądarce. Jeśli potrzebujesz pobrać i zainstalować wspieraną przegladarkę, linki znajdziesz tutaj:

  Pamiętaj, że oprócz wyświetlania prawidłowo treści, aktualna przeglądarka zadba o Twoje bezpieczeństwo w sieci.